Okolí Vysokého Mýta

Okolí hotelu VIA IRONIAVysoké Mýto je krásné město s dochovaným středověkým opevněním včetně několika bran, které vás jistě příjemně překvapí svou atmosférou. Zdejší náměstí je jedním z největších v Čechách. Za zmínku stojí i další pamětihodnosti, např. gotický kostel Sv. Vavřince, kostel Nejsvětější Trojice nebo regionální muzeum.

Okolí hotelu VIA IRONIA Dalším malebným městem jen pár kilometrů od Vysokého Mýta je Litomyšl. Navštívit můžete renesanční zámek, zámecké divadlo, pivovar, místní muzea a galerie a využít tradičně bohatý kulturní program.

 

Již trochu vzdálenější je městečko Polička se středověkými hradbami ze 14. stol. a kostelem sv. Jakuba.

V Moravské Třebové určitě nevynechejte renesanční zámek z počátku 17. století a místní muzeum.

Okolí hotelu VIA IRONIAKaždého milovníka přírody jistě potěší procházka přírodní rezervací Toulovcovy maštale, kde se můžete pokochat pískovcovými skalami a nádhernou přírodou údolí říček Krounky a Novohradky. Výlet můžete zakončit návštěvou rokokového zámku Nové Hrady a přilehlé zámecké zahrady. V barokním špýcharu bylo nedávno otevřeno První české muzeum cyklistiky.

Další tipy na výlety a informace o našem regionu získáte na www.ceskomoravskepomezi.cz, kde naleznete i bohatou fotogalerii.

Proč přijet k nám do VIA IRONIA

Stylové pokoje

Lidé jsou různí a proto i naše pokoje jsou různé. Každý náš pokoj má jedinečný design, zahrnující barevné řešení a vybavení kovovým nábytkem a doplňky.

Učebna

Nabízíme učebnu. Hotel tak můžete využít také pro firemní akce s pracovní či relaxační náplní. V takovém případě poskytujeme na pronájem učebny slevu.

Cyklo & Inline

Zapomeňte na auta, tady budete slyšet jen jemné předení svého kola a šumění vody. Trasa vede přes Brandýs nad Orlicí, Pernou a Kerhartice do Ústí nad Orlicí.

Italská kuchyně

Ubytovaným hostům je k dispozici hotelový lounge s nabídkou nápojů a teplých i studených pokrmů italské kuchyně. Restaurace je otevřena pouze pro předem objednané akce.