Cyklo & Inline

Krajina kolem Vysokého Mýta je ideální pro cyklistické výlety. Od loňského roku zde najdete již více než 45 km cyklo&in-line stezek nádhernými údolími řek Tiché Orlice a Třebovky, které jsou unikátní nejen svojí délkou a polohou v krásné přírodě říčních meandrů, zelených kopců a skal, ale zejména tím, že jsou vhodné pro in-line bruslení. Takových terénů s kvalitním povrchem bez převýšení u nás mnoho není.

Půjčovna kol
 
1 kolo/půlden (do 12.00 hod)
120 Kč
1 kolo/den
180 Kč

Cyklostezka do Ústí nad Orlicí

Cyklostezka do Ústí nad Orlicí

Celá trasa vede po kvalitních asfaltových cyklostezkách. Kromě prvního úseku do Chocně pojedete podél říčních meandrů. Zapomeňte na auta, tady budete slyšet jen jemné předení svého kola a šumění vody. Trasa vede přes Brandýs nad Orlicí, Pernou a Kerhartice do Ústí nad Orlicí.

Délka trasy: 22 km do Ústí, zpět stejnou cestou nebo po malých silničkách přes Hrádek, Svatý Jiří a Vračovice zpět do Vysokého Mýta.

Zajímavosti: opukové skály v přírodním parku Peliny v Chocni, přírodní labyrint u pomníku J. A. Komenského v Brandýse, Tarzanovy lanové dráhy, Tarzánkovo království, horolezecká stěna a půjčovna lodí kol a bruslí v areálu Cakle v Ústí nad Orlicí.

Tip na prodloužení: z Ústí nad Orlicí můžete po kvalitních cyklostezkách pokračovat dále až do České Třebové nebo Letohradu, kde můžete navštívit unikátní Muzeum řemesel.

Tip pro bruslaře: nenechávejte své brusle doma, nebo se budete proklínat. Obzvlášť úsek z Perné do Ústí je opravdová lahůdka! Pro inliny je vhodný i další úsek cyklostezky z Ústí nad Orlicí do Letohradu.

Vysoké Mýto - Nové Hrady

Trasa vede po značených cyklotrasách po silnicích zvlněným terénem přes Pustinu a Libecinu do Nových Hradů a zpět přes Javorník a Džbánov do Vysokého Mýta.

Délka trasy: 30 km

Zajímavosti: Zámek Nové Hrady přezdívaný též České Versailles a přilehlé zahrady a daňčí obora. V barokním špýcharu v zámeckém areálu bylo nedávno otevřeno První české muzeum cyklistiky.

Tip na prodloužení: pokračujte dále cca 6 km do Toulovcových maštalí kde najdete spoustu značených cyklotras v unikátním terénu mezi pískovcovými skalami.

Toulky nekonečným lesem

Toulky nekonečným lesemChcete uniknout z civilizace a nadechnout se lesní vůně? Dejte se lesními cestami z Vysokého Mýta do Chocně a odtud kolem Čertova dubu po zelené značce k rybníku Pětinoha a dále do Horního Jelení. V lese je nepřeberné množství částečně značených cyklotras ve velice příjemném lehce zvlněném terénu. Pro lepší orientaci přibalte s sebou mapu.

Délka trasy: snadno přizpůsobíte momentální náladě. Lesem můžet pokračovat až do 40 km vzdáleného Hradce Králové.

Kolem řeky Loučné a krajinou rybníků

Kolem řeky Loučné a krajinou rybníkůTrasa vede po malých silničkách mírně zvlněnou krajinou přes Bžundov, Bučinu, Cerekvici nad Loučnou a Horky zpět do Vysokého Mýta.

Délka trasy: 29 km, s možností prodloužení do Litomyšle

Zajímavosti: rybníky Chobot, Lačnov, Heřmanské a Netřebské rybníky

 

Další tipy na výlety získáte na www.ceskomoravskepomezi.cz, kde naleznete aktuální informace o dění v regionu a bohatou fotogalerii.

Proč přijet k nám do VIA IRONIA

Stylové pokoje

Lidé jsou různí a proto i naše pokoje jsou různé. Každý náš pokoj má jedinečný design, zahrnující barevné řešení a vybavení kovovým nábytkem a doplňky.

Učebna

Nabízíme učebnu. Hotel tak můžete využít také pro firemní akce s pracovní či relaxační náplní. V takovém případě poskytujeme na pronájem učebny slevu.

Cyklo & Inline

Zapomeňte na auta, tady budete slyšet jen jemné předení svého kola a šumění vody. Trasa vede přes Brandýs nad Orlicí, Pernou a Kerhartice do Ústí nad Orlicí.

Italská kuchyně

Ubytovaným hostům je k dispozici hotelový lounge s nabídkou nápojů a teplých i studených pokrmů italské kuchyně. Restaurace je otevřena pouze pro předem objednané akce.